SPA – dla duszy i dla ciała

SPA

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, a także czasu na relaks. To ważny moment, kiedy możemy nieco zwolnić oraz sprawić, że ciało odpocznie od codziennej gonitwy. By dobrze się zregenerować, warto pojechać do SPA – to wspaniałe miejsce z zabiegami kosmetycznymi oraz fizjoterapeutycznymi, które pomagają w odnowie biologicznej organizmu.

Jakie zabiegi są dostępne w SPA?

Ilość dostępnych zabiegów w SPA jest uzależniona od danego ośrodka. Mniejsze SPA mają najczęściej kilka rodzajów masaży, dostęp do sauny i basenu, jacuzzi oraz zabiegi kosmetyczne. W takim miejscu można także skorzystać np. z kąpieli w podgrzewanej balii. Woda mocno rozluźnia organizm i działa dobroczynnie na cały organizm.

Duże ośrodki SPA są mocno rozbudowane i znaleźć tam można również zabiegi z zakresu ziołolecznictwa, kąpiele lecznicze, zabiegi z udziałem fizjoterapeutów, w tym ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa, możliwość skorzystania z ćwiczeń z instruktorem, takich jak joga na świeżym powietrzu. Nowoczesne ośrodki SPA posiadają nawet gabinety do arteterapii oraz mają stadniny, w której prowadzona jest hippoterapia. Z takich miejsc mogą korzystać również dzieci, które wypoczywają wraz z dorosłymi opiekunami. To wspaniały relaks dla całej rodziny, nie tylko w trakcie długiego urlopu, ale również podczas weekendu.

Co da nam kilka godzin w SPA?

SPA jest wspaniałym miejscem, w którym odetniemy się całkowicie od świata zewnętrznego. W miłej i przyjaznej atmosferze można poczuć się wspaniale, jakbyśmy byli na wakacjach w innym miejscu. Zarówno użyte zapachy, jak i wystrój wnętrz wskazuje na to, że SPA jest miejscem szczególnym – bardzo intymnym i relaksującym. Przebywające w nim osoby mogą nieco zapomnieć o wszystkich zmartwieniach oraz pobyć z własnymi myślami.

To jednak przede wszystkim dobroczynne zabiegi z zakresu wodolecznictwa oraz masażu, które tonizują ciało, dodają nam energii i działają rozluźniająco. Na co dzień nasze ciało jest mocno spięte wymuszoną pozycją podczas pracy. SPA pozwoli na rozluźnienie mięśni, a nawet na częściową likwidację bólu. Masaż lub nawet sam pobyt w jacuzzi lub saunie, zmniejszy napięcie mięśni, co poprawi nastrój i pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego odczucia napięcia.

Tylko kilka godzin w SPA pomoże:

– rozluźnić spięte mięśnie,

– polepszyć na jakiś czas jakość snu,

– poprawić koncentrację,

– wygładzić skórę, poprzez np. zabiegi masażu na bazie płynnej czekolady lub ciepłego oleju,

– wspomóc w regeneracji po chorobie.

SPA sprawi, że poczujemy się rześko i zdrowo już po jednym zabiegu.

Dla kogo przeznaczone jest SPA?

SPA w Polsce i za granicą mają tak ogromną ofertę zabiegów, że każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niektóre zabiegi są np. szczególnie polecane kobietom w ciąży i karmiącym. Z części zabiegów nie mogą korzystać jedynie osoby, które maja niewyleczone zmiany skórne, są w trakcie chemioterapii lub mają nieustabilizowane ciśnienie krwi. Lista przeciwwskazań do danego zabiegu jest ujęta w jego opisie na stronie każdego SPA. Pracownik SPA – wykwalifikowany fizjoterapeuta, kosmetolog lub masażysta, na pewno dobierze zabieg dla potrzeb każdej osoby. Niektóre zabiegi są dedykowane szczególnie do danej grupy wiekowej, dzięki czemu z oferty może skorzystać np. osoba po 60. roku życia, która chciałaby zadbać o stan skóry i jednocześnie się zrelaksować.

Popularne są pakiety SPA, w trakcie których wykonywany jest masaż, kąpiel połączona z aromaterapią oraz wybrany zabieg na twarz. Taki pakiet może być wspaniałym prezentem dla bliskiej nam osoby.

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Grand Chotowa – luksusowy Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu i wesel.
SPA – dla duszy i dla ciała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę