Jeden dzień w SPA – jakie korzyści przynosi dla naszego ciała i samopoczucia?

SPA

Wyjazd do SPA często kojarzy się z długim urlopem, tymczasem w krainie piękna i dobrego samopoczucia wystarczy spędzić jeden dzień, aby zauważyć zmiany. Jednodniowy pobyt w SPA to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższe wolne, na przykład przez obowiązki zawodowe czy domowe. Dlaczego warto udać się do SPA choć na jeden dzień?

Chwila dla siebie

SPA to miejsce, w którym możemy zadbać nie tylko o nasz wygląd, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie. Masaże, kąpiele czy różnego typu zabiegi sprawią, że od razu poczujemy się lepiej i będziemy wyglądać młodziej. To właśnie takiej chwili dla siebie potrzebna nam na co dzień. Zwykle bowiem nie mamy zbyt wiele czasu, aby o siebie zadbać – wieczorem wykonujemy pewne czynności pielęgnacyjne, jednak to za mało, aby móc mówić o efektywnym dbaniu o skórę czy dobre samopoczucie. Tymczasem w SPA możemy odpowiednio się zregenerować, a także wypocząć. Bardzo dobrym wyborem są różnego typu masaże, które pozwolą rozluźnić napięte mięśnie, poprawią krążenie krwi czy limfy w organizmie. Dzięki temu nie będziemy odczuwać dolegliwości bólowych, które potrafią skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Pobyt w SPA to również swoista aromaterapia i muzykoterapia. Personel zwraca uwagę na to, aby każdy klient poczuł się doceniony i zaopiekowany. Dzięki temu nawet po jednodniowej wycieczce do SPA wracamy do codzienności w lepszym nastroju.

Sposób na to, by oderwać się od codzienności

Do SPA możemy pojechać z ukochaną osobą, przyjaciółką, mamą czy siostrą. Bardzo często brakuje nam czasu, aby spędzić ze sobą kilka chwil, porozmawiać czy nawet poradzić. Zwykle spotkania towarzyskie odwlekamy z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych czy rodzinnych, po czym okazuje się, że bliską nam osobą nie widujemy się nawet przez kilka tygodni. Wspólny wyjazd do SPA może stanowić doskonałą okazję do tego, aby nadrobić towarzyskie zaległości. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni termin, zarezerwować go i spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętajmy, że wspólny wyjazd do SPA to doskonały sposób na to, aby oderwać się od codzienności, obowiązków czy stresu, który tak często nam towarzyszy zarówno w pracy, jak i w domu. W SPA nikt nie będzie nam przeszkadzał – podczas zabiegów możemy swobodnie rozmawiać, a w przerwie między nimi udać się na kawę bądź na lunch.

Kiedy warto wyjechać do SPA?

Wielu z nas czuje wypalenie życiowe lub zawodowe, na które pomóc może na przykład długo wyczekiwany urlop. Jeśli do wakacji jeszcze daleko, nie warto czekać – jeden dzień w SPA sprawi, że od razu poczujemy się lepiej, a nasza cera nabierze promienistego wyglądu. Do SPA możemy pojechać w weekend, lecz doskonałym rozwiązaniem będzie też wyjazd w środku tygodnia. Gdy wszyscy wypełniają swoje obowiązki zawodowe, my możemy oddać się lenistwu i zabiegom pielęgnacyjnym. Do SPA warto wybrać się o każdej porze roku, gdy tylko poczujemy, że potrzeba nam przerwy i rozrywki. Dobrze wybierać miejsca nieco oddalone od naszego miejsca zamieszkania, tak aby móc nabrać jeszcze większego dystansu do naszej codzienności i problemów. Pamiętajmy, że każdy czas jest dobry, aby zadbać o siebie i o swoje samopoczucie. Pobytu w SPA nie warto odkładać na później, gdyż zwykle potrzebujemy go właśnie wtedy, gdy intensywnie o nim myślimy. Znajdźmy czas dla siebie, swoich potrzeb i pragnień, nawet jeśli codzienność sprawia, że trudno jest nam usiąść choć na chwilę i wypocząć. Jeden dzień w SPA może przynieść więcej korzyści, niż nam się wydaje.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
Jeden dzień w SPA – jakie korzyści przynosi dla naszego ciała i samopoczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę