Podgrzewacze wody – jaki wybrać, by był ekonomiczny i łatwy w montażu?

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody to świetne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju altanek, starych kamienic czy domków jednorodzinnych, w których nie ma dostępu do miejskiej sieci grzewczej. Są nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne, ponieważ podgrzewają dokładnie taką ilość wody jakiej potrzebujemy.

Ciepła woda w domu to podstawa. Niestety, okazuje się, że w wielu miejscach nie jest dostępna. Dzieje się tak np. w starych kamienicach czy w domkach na działce. Nieraz w takim przypadku rozwiązanie stanowią kotły gazowe z funkcją wytwarzania c.w.u., czyli ciepłej wody użytkowej. Jednak nierzadko zdarza się też, że budynek nie ma dostępu do przyłącza gazowego. Wówczas świetnym rozwiązaniem są przepływowe podgrzewacze wody.

Rodzaje podgrzewaczy wody

Podgrzewacze wody dzielą się najczęściej na podgrzewacze zbiornikowe i przepływowe. Pierwsze z nich, podgrzewacze pojemnościowe, zabierają jednak sporo miejsca z uwagi na to, że gromadzą wodę w specjalnym zbiorniku. W nim też utrzymują jej stałą temperaturę. Nie jest to rozwiązanie ekonomiczne z tego względu, że woda – niezależnie od tego czy będziemy jej używać czy nie, np. będąc długo poza domem – jest w nich stale podgrzewana do określonej temperatury. Ponadto, z uwagi na to, że zbiornik jest zazwyczaj oddalony od kranu, musimy na ciepłą wodę poczekać, ponieważ stygnie w instalacji.

W przypadku podgrzewaczy przepływowych nie ma tego problemu. Po pierwsze, nie zajmują one miejsca, ponieważ nie posiadają zbiornika. A po drugie – pracują wyłącznie w momencie odkręcenia kranu podgrzewając dokładnie tyle wody, ile potrzeba. Na dodatek najczęściej są zamontowane w pobliżu kranu dzięki czemu nie musimy długo czekać na ciepłą wodę.

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody – czy warto?

Elektryczne przepływowe ogrzewacze wody cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie. Cenione są przede wszystkim z uwagi na przyjazność środowisku i wysoką sprawność połączoną z niską ceną. Co więcej, ogrzewacze przepływowe – zwłaszcza te od sprawdzonych producentów – mają bardzo długą żywotność, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się materiały z tworzyw sztucznych, które nie korodują – w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu. Niezawodne przepływowe podgrzewacze wody znajdziesz na dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Instalacja podgrzewacza przepływowego

By jak najwięcej zaoszczędzić na podgrzewaczu warto pamiętać o kilku kwestiach przy jego instalacji. Przede wszystkim montaż kilku ogrzewaczy o różnych mocach w kilku punktach poboru wody, pozwala na tańsze użytkowanie w porównaniu do jednego ogrzewacza. Co więcej, podgrzewacz podumywalkowy o mocy 9 kW i 11 kW może służyć do ogrzania wody w dwóch punktach jednocześnie! Świetnie sprawdzi się zarówno w umywalce, jak i pod prysznicem.

Podgrzewacze wody – jaki wybrać, by był ekonomiczny i łatwy w montażu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę