Myślisz nad dietą? A wiesz jaki zabieg odchudzający wybrać?

Jaki zabieg odchudzający wybrać? To pytanie jest często zadawane przez osoby, które kilka razy podchodzi do diet odchudzających i za każdym razem obracało się to na ich niekorzyść. Niewłaściwe diety są często wycieńczające dla organizmu i powodują niechciany efekt jojo – zamiast redukcji, ciało nabiera większej objętości niż sprzed odchudzania. W takich sytuacjach ratunkiem może być medycyna estetyczna. Rynek kliniczny oferuje wiele metod, które skutecznie redukują tkankę tłuszczową, a rezultaty są widoczne przez długi czas.

Zabiegi odchudzające muszę być przede wszystkim bezpieczne. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie warto ryzykować jego utraty na rzecz upiększenia ciała. Kolejnym istotnym czynnikiem jest skuteczność, bez której zwyczajnie wydamy pieniądze na marne. Po trzecie, wybrana przez nas metoda powinna być trwała – inaczej rezultaty będziemy widzieć przez krótki czas, a niedługo potem ciało powróci do swojego pierwotnego wyglądu. 

 

Rodzaje zabiegów odchudzających

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest popularnym zabiegiem odchudzającym, który polega na podawaniu zastrzyków substancji rozpuszczającej komórki tłuszczowych. W miejscach zastrzyków powstają kontrolowane stany zapalne, które uwalniają tłuszcze i przenoszą je do krwi. Następnie komórki są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu. Zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu, ze względu na ból powodowany wbijaniem igły w skórę. Zabieg należy powtarzać, a pełny pakiet wizyt to około 5 cm mniej w obwodzie. Niestety, mimo skuteczności, lipoliza iniekcyjna stwarza ryzyko wystąpienia powikłań i uszczerbku na zdrowiu. Chociaż wiele osób korzysta z zabiegu lipolizy iniekcyjnej, zaleca się wybierać inne metody medycyny estetycznej.

Tight Sculpt – lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa jest doskonałą alternatywą dla lipolizy iniekcyjnej i jedną z nowszych technologii na rynku medycyny estetycznej. Lipoliza laserowa to przede wszystkim intensywna redukcja tkanki tłuszczowej, ale także wygładzanie skóry i usuwanie powierzchownych niedoskonałości. Pierwsze efekty zabiegu lipolizy laserowej są natychmiastowe – po wyjściu z sesji możecie stracić w obwodzie nawet 7 cm. Natomiast badania kliniczne wykazały, że najlepsze rezultaty osiągniemy po 3-4 zabiegach – wówczas można zrzucić nawet do 25 cm z obwodu. Napięcie i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu, a dodatkowo Fotona Tight Sculpting redukuje miejscowy cellulit.

Lipoliza laserowa jest wykonywana w gabinecie medycznym Wellclinic za pomocą platformy laserowej Fotona. Specjalny skaner w urządzeniu laserowym precyzyjnie aplikuje energię, przy jednoczesnym stałym kontrolowaniu temperatury powierzchni skóry. Długie impulsy lasera redukują tkankę tłuszczową i ujędrniają głębsze struktury skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, skuteczny i nieinwazyjny.

Body Sculpt – zabieg budujący mięśnie

Body Sculpt to zabieg idealny dla osób, które oprócz schudnięcia chciałyby także zbudować mięśnie. We wcześniej wspomnianym gabinecie medycznym Wellclinic zabieg wykonuje się przy użyciu technologii HI-EMT. Jest skuteczny – po serii kilku zabiegów na pośladki można uzyskać tak zwany efekt brazylijski, niczym z okładek najpopularniejszych magazynów. Procedura zabiegu Body Sculpt Hi-EMT składa się z kilku etapów, które przeplatają się ze sobą. Pierwszy etap polega na regeneracji – jest to seria szybkich rytmicznych skurczów. Natomiast drugi fachowo nazywany hipertrofią, to nic innego jak doprowadzenie mięśni do stałego napięcia, które trwa nawet 20 sekund. Podobnie jak w przypadku lipolizy laserowej, metoda Body Sculpt jest nieinwazyjna.

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na ochładzaniu tkanki tłuszczowej. Temperatura doprowadza do wymrażania nadprogramowych tkanek, a następnie dochodzi do ich usuwania. Metoda kriolipolizy jest dobrą alternatywą dla odsysania tłuszczu i lipolizy iniekcyjnej, natomiast jej skuteczność jest mniejsza niż w przypadku zabiegów laserowych. Kriolipoliza przy kilku zabiegach usuwa tylko około 3-4 cm z obwodu ciała. Nie mniej jednak jest nieinwazyjna i nie powoduje powikłań.

Hifu II – napinanie zwiotczałej skóry

Zabieg przeprowadzany platformą Hifu II z urządzenia HIPRO od BTL jest zalecany szczególnie w przypadkach, kiedy oprócz niewielkiej nadwagi, borykamy się także z niedoskonałościami skóry. Skrót zabiegu HIFU pochodzi z języka angielskiego i oznacza high-intensity focused ultrasound, czyli ultradźwięki o wysokiej intensywności. Fala impulsów ujędrnia i napina zwiotczała skórę, oraz redukuje tłuszcz z wybranych partii ciała. Oprócz schudnięcia, ultradźwięki sprawiają, że skóra staje się wyraźnie elastyczniejsza i zagęszczona, a wszelkie niedoskonałości jak zmarszczki, rozstępy i cellulit są zredukowane do zera. Trwałość efektów po jednej wizycie utrzymuje się nawet do dwóch lat – to całkowicie bezpieczna terapia, doceniana przez specjalistów na całym świecie. Można wykonać ją m.in. w gabinecie medycznym Wellclinic.

Myślisz nad dietą? A wiesz jaki zabieg odchudzający wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę